Wildcat!

Autor: Vladimir Bićanić, 23. 2. 2015.

Učenici predmetne nastave  na izvannastavnoj aktivnosti informatike INscape danas su stvarali nešto novo. Pogledajte!

Inscape program je  open source alat za rad s vektorskom grafikom i  omogućava veliku slobodu grafičkog izražavanja.

Kao kod ostalih  programa  za crtanje,  moguće je kreiranje osnovnih oblika (elipse, pravokutnika, zvijezde, poligona i spirale), njihova  transformacija rotacijom, istezanjem, promjenom veličine…

Kao rezultat rada u ovom programu dobit ćete SVG datoteku.

Sve to i mnogo više možete naučiti na izvannastavnoj aktivnosti koja se održava ponedjeljkom i srijedom poslije nastave uz mentorstvo učitelja informatike Vladimira Bićanića.

Na ovoj INA učenici uče  primijeniti alate za crtanje i uređivati osnovne geometrijske likove i tijela,  unose i oblikuju tekst, upotrebljavaju i obrađuju slike u programu za crtanje, izrađuju animirane crteže te provode spremanje i završnu obradu izrađenih crteža.

Budući da smo u još uvijek u mjesecu veljači, danas smo, uz pomoć INscapea napravili  malu micu -macu. Upoznajte wildcat!

Miiijau!!!