YouTube for schools

Autor: Vladimir Bićanić, 25. 2. 2015.

Usluga YouTube za škole školama omogućuje pristup stotinama tisuća besplatnih edukacijskih videozapisa s usluge YouTube EDU.

YouTube for school nalazi se na adresi http://www.youtube.com/schools, a funkcionira na način da blokira sve druge sadržaje osim edukativnih. Tako učitelji i profesori mogu ugraditi YouTube video sadržaje u nastavu i biti sigurni da učenike neće odvesti na druge, neprimjerene sadržaje.

Možete prilagoditi sadržaj koji je dostupan u vašoj školi. Sve škole dobivaju pristup svim sadržajima na YouTubeu EDU, ali učitelji i administratori također mogu izrađivati popise za reprodukciju videozapisa koji se mogu prikazivati samo na njihovoj školskoj mreži.

Školski administratori i učitelji mogu se prijaviti i pogledati bilo koji videozapis, ali učenici se ne mogu prijaviti i mogu gledati samo videozapise YouTubea EDU i videozapise koje je dodala njihova škola. Svi su komentari i povezani videozapisi onemogućeni, a pretraživanje je ograničeno na videozapise YouTubea EDU.

Prikladno za učitelje

YouTube.com/user/teachers sadrži na stotine popisa za reprodukciju videozapisa koji su usklađeni s uobičajenim obrazovnim standardima, a organizirani su prema predmetu i stupnju. Te su popise sastavili učitelji za učitelje tako da više vremena možete provesti u poučavanju, a manje u pretraživanju.

Videozapisi na YouTube for schools potječu iz poznatih organizacija kao što su Stanford, PBS i TED te vrijednih i ambicioznih partnera YouTubea s milijunima prikaza, kao što su Khan Academy, Steve Spangler Science i Numberphile.