Predškolci izradili snjegovića...

Autor: Ines Puškarić, 26. 2. 2015.

...koji se ne topi!

Jedna od najdražih dječjih aktivnosti na snijegu je izrada snjegovića. Ali, kada zatopli, snjegović se otopi. Zato su predškolci zajedno sa svojom učiteljicom odlučili izraditi netopivog snjegovića od plastičnih čaša.

U nastavku pročitajte kakav je materijal potreban za izradu jednog takvog snjegovića te koji je način izrade, a u par fotografija pogledajte kako su to radili predškolci.

Potreban materijal:

·         plastične čaše (po mogućnosti tri vrste različitih dimenzija)

·         klamerica

·         ukrasna dekoracija

Način izrade:

Čaše je potrebno odvojiti tako da se najveće predodrede za najdonji dio, srednje za srednji dio trupa, a najmanje za glavu. Nakon toga, čaše se spajaju klamericom  tako da se jedna čaša spoji s još dvije – jedna s lijeve strane, a druga s desne strane te se na taj način napravi veliki krug čaša.

Nakon što se dođe do drugog reda čaša, mogu se spajati tako da je svaka čaša spojena s četiri strane, tj. da se spoji s klamericom sa susjednom čašom bilo da se ona nalazi lijevo, desno, gore ili dolje. Tako će budući snjegović dobiti na čvrstoći.

Takav postupak treba napraviti i s manjim čašama koje su predodređene srednji dio trupa snjegovića te s najmanjim čašama za glavu snjegovića.

Nakon što su dobivene tri kugle plastičnih čaša, vrijeme je da se spoje u jedno tijelo – budućeg snjegovića. Ponovno se treba koristiti klamerica kako bi se plastične čaše pričvrstile jedne za druge. Kada se pričvrste čaše – kostur snjegovića je gotov.

Dekoracija

Snjegović se može ukrasiti po volji i želji. Mogu mu se staviti šal i kapa, a oči i nos mu se mogu napraviti tako da se čaše koje su predodređene za to napune raznim tkaninama (npr. čarape). Jedna od ideja je da to napravi i od ukrasnog papira.

Snjegović će biti onoliko velik koliko su velike plastične čaše.

Izvor teksta koji govori o potrebnom materijalu i načinu izrade: http://www.skole.hr/veliki-odmor/zabava?news_id=9252