Rasprava o Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima

Autor: Darko Samardžić, 10. 3. 2015.

Saznajte na koji se način možete uključiti u raspravu o Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima.

S obzirom da su i u našoj školi u rad s učenicima uključeni pomoćnici u nastavi, korisno je da se priključite raspravi u kojoj možete reći svoje mišljenje o Pravilniku kojim će se urediti uvjeti rada pomoćnika u nastavi.

"Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta otvara javnu raspravu o Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima.

Nacrt prijedloga Pravilnika utvrđuje način uključivanja i obavljanja poslova pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika te uvjete koje moraju ispunjavati kao i postupak izdavanja suglasnosti ministarstva nadležnog za obrazovanje za uključivanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika u školama i drugim javnim ustanovama koje provode djelatnost odgoja i obrazovanja, a sukladno Mreži školskih ustanova ili uz suglasnost Ministarstva.

Javna rasprava je otvorena od 9. ožujka 2015. godine do 7. travnja 2015. godine.

Cilj javne rasprave je prikupiti mišljenja zainteresirane javnosti o predloženom Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima."

Na dnu sljedećeg linka je moguće pronaći Nacrt Pravilnika te obrazac u koji se mogu upisati mišljenja.

Ispunjeni obrazac se šalje na e-mail adresu javnarasprava-pomocniciunastavi@mzos.hr.

Link na Nacrt Pravilnika: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13670&sec=1933.