Treći na natjecanju Crvenog križa!

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 3. 2015.

U SŠ Marka Marulića u subotu 14.03.2015. održano je službeno školsko natjecanje Agencije za odgoj i obrazovanje ekipa podmlatka i mladeži HCK u organizaciji Crvenog križa Slatina.

Praksa slatinskog CK na čelu s predsjednicom Ljiljanom Peretin je u svakoj matičnoj osnovnoj školi i obje slatinske srednje škole osposobiti ekipe učenika za natjecanje na ovoj međuškolskoj razini.

(fotografija Vlatko Jelenčić)

Za to su uvelike zaslužni mentori ekipa koji nekoliko mjeseci strpljivo pripremaju svoje odabranike:  Mirjana Valdec i Martina Vukičević iz OŠ Voćin, Milkica Sarajlić Kolundžija iz OŠ Mikleuš, Đora Đorđević iz OŠ V. Nazora iz Nove Bukovice, Marija Majer iz OŠ „D. Trstenjak“ iz Čađavice, Kristina Premec i Renata Grahovac iz OŠ E. Kumičića i Ljiljana Peretin iz OŠ J. Kozarca. Industrijsko-obrtničku školu pripremala je Maja Barić, a mentorica SŠ M. Marulića je Mirjana Drenski.

(fotografija Vlatko Jelenčić)

Ekipe iz drugih mjesta dovozimo u Slatinu na praktične prikaze iz Prve pomoći koje im drže naši dugogodišnji liječnici – volonteri Miroslav dr. Venus i Ivica dr. Fotez, koji su ujedno i suci na radilištima. Realistični prikaz rana „žrtava“ simuliranih prometnih nezgoda vrlo uvjerljivo rade naši „šminkeri“ Helena Ambruš i Denis Ostrošić.

Uz djelatnike CK Slatina izvrsnoj organizaciji natjecanja pridonijeli su i drugi nastavnici osim mentora, kao i učenici na odmorištima.

Na ovom međuškolskom natjecanju imali smo rekordnih 9 ekipa (6 iz osnovnih i 3 iz srednjih škola). Natjecanje su otvorili ravnatelj SŠ M. Marulića Darko Špoljarić i dogradonačelnik Slatine Miroslav dr. Venus.

(fotografija icv.hr,js)

Nakon „ljutog boja“ iz teoretskog dijela o pokretu Crvenog križa, HCK, ljudskim pravima, humanitarnom pravu i teoriji PP i dva praktična radilišta rezultati su sljedeći:

OSNOVNA ŠKOLA (PODMLADAK):

1. MARATONCI (OŠ J. Kozarca Slatina)
2. BARCA (OŠ Voćin)
3. ZADNJI (OŠ V. Nazora N. Bukovica)
4. LIVAČA (OŠ Mikleuš)
5. PLAZMA (OŠ E. Kumičića Slatina)
6. BUBAMARE (OŠ „D. Trstenjak Čađavica)

SREDNJA ŠKOLA (MLADEŽ):

1. VAJŠIJE (SŠ M. Marulića SL)
2. ZMAJEVI (SŠ M. Marulića SL)
3. MAJINI ANĐELI ( SŠ Indust.-obrtnička SL)

Čestitamo našoj ekipi : Sari Križetić, Marijanu Škrničkom, Barbari Stjepanović, Ireni Marušić, Marijani Žalik, Antoniji Barbari Brzica i kao i njihovom mentoru Đori Đorđeviću na ovom lijepom uspjehu!

Izvor: www.slatina.net, Vatko Jelenčić