Spremi klopu

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 4. 2015.

Voliš zdravo jesti, ali i kuhati? Bilo da si učitelj ili učenik, pravo mjesto za tebe je na www.spremi-klopu.com!

Na mrežnoj stranici www.spremi-klopu.com možete pronaći informacije koje se tiču zdrave biljne prehrane, utjecaja prehrane na zdravlje, okoliš i suživot.

Ova je stranica nastala u suradnji pet zagrebačkih osnovnih škola  i udruge "Prijatelji životinja"  u  projektu pod nazivom "Radionice kuhanja zdravih biljnih obroka" namijenjen učenicima i učenicama od 5. do 8. razreda.

Tekstovi na stranici mogu poslužiti kao informacija, poticaj za raspravu ili prilika za daljnje istraživanje, bilo na satovima predmetne nastave bilo na satovima razredne zajednice. Svi materijali na stranici su besplatni i možete ih koristiti i na hrvatskom i na engleskom jeziku te ih stoga preporučujemo i profesorima engleskoga jezika.

Na www.spremi-klopu.com možete pronaći sljedeće:

AKO NISTE ZNALI - korisni članci o prehrani na biljnoj osnovi

KAKO NASTAJU - informacije o svim održanim radionicama, školama koje su sudjelovale te jelima koja su učenici sami pripremali

RECEPTI - svi recepti koje su učenici pripremali na radionicama kuhanja sa slikama

SAZNAJTE VIŠE - informacije o projektu, kako je nastao te linkovi na stranice slične tematike za dodatno istraživanje

PRIJAVITE SE - informacije za učenike i nastavnike kako se mogu prijaviti na radionice kuhanja.

Za daljnju edukaciju učenika i nastavnika na stranici možete pronaći i besplatne edukativne materijale koji se putem e-mail adrese: prijatelji.zivotinja@inet.hr mogu naručiti, kao npr. strip Život jedne kokoši napravljen u suradnji s organizacijom PETA (najvećom organizacijom za zaštitu životinja na svijetu), plakat Biljnom prehranom do zdravlja (tzv. “biljnu piramidu”), razne brošure te video materijale za različite uzraste, a otvoreni su za suradnju i predstavljanjem raznih vezanih sadržaja i u školi.