Hrvatski olimpijski dan (Europski tjedan sporta)

Autor: Hrvoje Kraljik, 10. 9. 2015.

10. rujna (na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora) obilježava se Hrvatski olimpijski dan (nacionalna sportska manifestacija).  2007. godine Hrvatski olimpijski odbor je  pokrenuo program pod tim nazivom  s ciljem poticanja  građana svih dobnih skupina na aktivno bavljenje sportom.

Hrvatski olimpijski dan I Europski tjedan sporta obilježit ćemo sutra na vanjskom igralištu škole različitim sportskim aktivnostima.

Europski tjedan sporta nova je inicijativa Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe. Tjedan sporta namijenjen je svima bez obzira na dob, podrijetlo ili tjelesnu pripremljenost. Ova europska kampanja inspirirat će Europljane da budu aktivni (#BeActive) tijekom Tjedna sporta i ohrabriti ih da ostanu aktivni tijekom cijele godine.

Sve učenike i djelatnike škole molim da dođu u bijelim majicama (kao simbolu mira, prijateljstva i razumijevanja)  i sportskoj opremi.

Sportski pozdrav!

Hrvoje Kraljik, učitelj TZK