Omiljenim igrama obilježen HOD

Autor: Kristina Pintarić, 12. 9. 2015.

Učenici naše matične škole iskoristili su petak 11. rujna kako bi prigodno obilježili Hrvatski olimpijski dan. Hrvatski olimpijski dan se obilježava 10. rujna svake godine, no zbog vremenskih prilika, mi smo ga obilježili dan kasnije.

Već tradicionalno, povodom Hrvatskoga olimpijskoga dana, organizirali smo međurazredno natjecanje za naše učenike.

Učenici su se natjecali u disciplini nošenja jajeta u žlici te je sveukupnim pobjednikom ove discipline proglašen Ivan Sirovica.

U disciplini skakanja u vreći pobjednik je bio Josip Gabelić.

Nakon ove dvije discipline učenici su se okušali u potezanju užeta. Ovdje je bilo raznih kombinacija tako da su se natjecale djevojčice protiv dječaka, razred protiv razreda i mješovito tako da pobjednika nemamo, ali učenici su se odlično zabavili!

Posljednja discipina bila je bacanje obruča na čunj te se je ova disciplina pokazala kao vrlo zanimljiva našim učenicima. Dogovor je kako ćemo ovu disciplinu i nadalje uvježbavati kako bismo bili što bolji i spremniji za sljedeći Hrvatski olimpijski dan.

Izvor: Kristina Pintarić, učiteljica 4. r. (tekst i foto), Marija Peček, učiteljica 3. razreda (foto)