Međunarodni dan zaštite močvarnih staništa - 2. veljače

Autor: Administrator , 2. 2. 2016.

Učenici 6. razreda istraživali i  educirali se o važnosti zaštite močvarnih staništa.

Kako bi spoznali važnost močvarnih staništa učenici 6. razreda imali su zadatak istražiti i potražiti odgovore na nekoliko pitanja vezana uz vlažnih staništa, npr.   što su močvare, kako nastaju, koja je njihova važnost, bioraznolikost staništa,  gdje se nalaze močvarna staništa u našoj domovini i koje su osobnosti tih staništa.

Učenici su bili zaista vrijedni, dali su si  truda, istraživali i izradili postere ili plakate vezane uz zadanu temu.

Nakon uvodne prezentacije i upoznavanje s Ramsarskom konvencijom,  koja je nastala s ciljem međunarodne suradnje u zaštiti i održivom iskorištavanju vlažnih područja čiji je  potpisnik od 1991. godine  i Hrvatska te kartografskog prikaza naših pet vlažnih područja od međunarodnog značaja koja su uvrštene na Rasarskom popisu (Kopački rit, Lonjsko polje, ribnjaci Crna Mlaka, donji tok Neretve i Vransko jezero), učenici su prezentirali svoje radove,  a neke od njih postavili smo i u holu Škole gdje ih svi možete vidjeti i bolje se educirati o važnosti močvarnih staništa.

Izvor: Marija Majer, učiteljica prirode i biologije

« Travanj 2017 »