Program osposobljavanja za upravljanje biciklom

Autor: Administrator , 9. 2. 2016.

Objavljena je Odluka o donošenju Programa osposobljavanja za upravljanje biciklom, biciklističkog ispita te obrazac potvrde o osposobljenosti za upravljanje biciklom.

U ponedjeljak, 8. veljače 2016. godine Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta izvješćuje javnost kako je u Narodnim novinama, broj 5/2016 objavljena Odluka o donošenju Programa osposobljavanja za upravljanje biciklom, biciklističkog ispita te obrazac potvrde o osposobljenosti za upravljanje biciklom. Odluka je stupila na snagu 23. siječnja 2016. godine.

Program osposobljavanja za upravljanje biciklom izvodit će se u osnovnim školama i ustanovama koje provode odgoj i obrazovanje djece i mladih i/ili organizaciju slobodnoga vremena djece i mladih,  a koje ispunjavaju uvjete za njegovo izvođenje.

Program je ponajprije namijenjen učenicima V. razreda osnovne škole koji se za njega opredijele. Polaganje ispita provodi se u suradnji učitelja, zaposlenika HAK-a ili autoklubova i policijskih službenika.

Donošenjem Programa učenicima V. razreda osnovne škole daje se mogućnost stjecanja dodatnih kompetencija koje pridonose njihovu sigurnijem sudjelovanju u prometu, ali i mogućnost polaganja biciklističkoga ispita i dobivanje potvrde o osposobljenosti za upravljanje biciklom.

Vijest je u originalu prenesena s Internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Izvor: www.skole.hr

« Srpanj 2017 »