Sigurno u prometu

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 4. 2016.

Učenici 5. razreda sudjelovali u natjecanju "Sigurno  u prometu"

U sportskoj dvorani virovitičke OŠ Ivane Brlić-Mažuranić  prošoga je četvrtka 21. travnja 2016.  održano 24. županijsko natjecanje “Sigurno u prometu” u organizaciji Hrvatskog autokluba Virovitica.

Natjecale su se ekipe iz 7 osnovnih škola, među kojima i ekipa naše škole koju su predstavljali učenici 5. razreda: Dorotea Dolovski, Kristina Matijević, Filip NIkić i Renato Lukaček uz vodstvo učiteljice tehničke kulture Jasmine Fijala.

Natjecanje se sastojalo od teorijskog i praktičnog dijela. Natjecatelji su morali pokazati poznavanje prometnih propisa i pravila, a u praktičnom dijelu  vještinu upravljanja biciklom na prometnom poligonu.

Cilj ovog natjecanja je da se djeca nauče prometna pravila i da nauče kako sigurno i pravilno sudjelovati u prometu.