Klečanje

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 5. 2016.

Klečanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom  u Crkvi UBDM u Novoj Bukovici

Umorni od svakodnevnih školskih briga, domaćih zadaća, mukotrpnog učenja stranih jezika i matematičkih zadataka, učenici  katoličke vjeroispovijesti prvog i drugog razreda matične škole, kao i učenici PŠ Miljevci, u  četvrtak su,  12. svibnja, u pratnji vjeroučitelja Đore Đorđevića, jedan školski sat bili u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije klanjajući se Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Misao vodilja koja nas je svo vrijeme pratila do crkve i nazad je Isusova rečenica:"Dođite k meni svi koji ste umorni i opterećeni i ja ću vas odmoriti" (Mt 11, 28)

Učenici su Isusu predali sve školske brige i molili da ih prati kao naj naj prijatelj  u učenju, radu i igri. Obećali su da će se Isusa svakodnevno sjetiti i da će ga svaki dan pozdraviti „ Isuse,  zdravo!"