Miljevački đaci ponovno u školskim klupama

Autor: Jasminka Stošić, 8. 9. 2016.

Baš kao i prethodnih, i ova školska godina imala je u miljevačkoj područnoj školi uzbudljiv početak! Mala škola za veliku radost!

Pored naših svečanih aktivnosti- slušanja himne i pozdravne riječi ravnateljice, pedagoga i učiteljica i ovogodišnji „start“ uljepšala su nam nova lica u našoj maloj školi- mali „prvašići“: Anja, Marta, Gabrijel, Mihael i Matija. Zbog njih je radost početka bila još veća, a čini nam se kako je i njihov prvi dojam nakon upoznavanja s učiteljicom Marinom i novim prijateljima bio više no pozitivan.

Potpun doživljaj omogućio im je svojim dolaskom i lijepim darovima i načelnik Općine Nova Bukovica, gospodin Željko Vencl, koji je prvašićima darovao žute majice s natpisom „Palčić gore!“ (čijom kupovinom je naša općina potpomogla rad istoimene Udruge), a svim učenicima PŠ Miljevci poklonio je po čokoladu kako bi im početak nove školske godine bio „sladak“!

I gospodin Andrija Kuric, viši savjetnik za Slovački jezik , došao je već 1. dan 1. radnog tjedna u društvu gospodina Đure Sobola, predsjednika Udruge „Matica slovačka Miljevci“ pozdraviti sve naše mališane i njihove roditelje i zaželjeti im uspješan početak, ali i „ostatak“ šk. g. 2016. /17. Izrazio je i svoju radost zbog mogućnosti da učenici u Miljevcima u okviru izborne nastave i ubuduće uče slovački jezik i tako njeguju tradiciju i kulturu slovačke nacionalne manjine, čiji pripadnici već gotovo dva stoljeća obitavaju u našem selu.

Kada tomu dodamo i veseli ugođaj za koji su se i ove godine pobrinule učiteljice Marina, Jasminka i Maja, uredan izgled škole i okoliša o kojemu brine naša “teta“ Tanja te neizostavnu pratnju i podršku roditelja, nema sumnji kako smo uistinu vedro otpočeli novu 2016./17. školsku godinu!

Preostaje nam samo pobrinuti se da svojim idejama, trudom i zalaganjem učinimo lijepima i ugodnima i preostale dane u ovoj školskoj godini. A što sve planiramo realizirati i u čemu sve namjeravamo sudjelovati, saznat ćete budete li nas redovito „pratili“ na našoj školskoj stranici- upravo u rubrici „Vijesti“!

Do idućeg javljanja iz naše male, ali radosne škole, šaljemo vjernim čitateljima vijesti veliki pozdrav, a svim našim učenicima, učiteljima i ostalim djelatnicima želimo USPJEŠAN RAD I IZVRSNE REZULTATE I OVE ŠKOLSKE GODINE!

Izvor: Jasminka Stošić (tekst), Marina Kordi (foto) PŠ Miljevci

« Lipanj 2017 »