Vijeće učenika - predlagatelji ideja i borci za prava

Autor: Darko Samardžić, 3. 11. 2016.

Vijeće učenika čine predstavnici svih razreda naše škole. Sastaje se jednom mjesečnom, a na posljednjem sastanku razgovaralo se o pravima učenika. Rezultat toga je nastanak velikog plakata.

Vijeće učenika predlaže ideje koje se mogu ostvariti u školi, može pokrenuti promjene, ali može ukazati i na probleme u školi. Na plakat koji smo napraviili stavili smo sva lica koja predstavljaju svoje razrede. Važno je da učenici znaju da svoje ideje ili primjedbe mogu reći razrednom predstavniku u Vijeću učenika pa će se o tim problemima raspravljati na sastanku, ali će se pokušati naći i rješenje.

Svi za Vijeće, Vijeće za sve!

Vijeće učenika ima i svoj kutak na našoj mrežnoj stranici: upoznajte ih bolje!