E-škole edukacija učitelja

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 11. 2016.

Učitelji naše škole odradili i  treću radionicu u sklopu edukacije za učitelje e-škola s temom upoznavanja s radom u okruženju  Office 365

Edukacija* vezana uz Office 365 održana je u dvije radionice  (7. i 14. studenog) u informatičkoj učionici OŠ Eugena Kumičića Slatina u trajanju od 5 sati. Predavač je bio profesor informatike Domagoj Lisjak iz Otvorenog učilišta Algebra.

Polaznici  iz obiju e-škola  upoznali su se s  platformom Office 365 koja omogućuje uporabu nekih od najkorištenijih Microsoftovih alata za suradnički rad i komunikaciju u online okruženju.

Alati koje ova radionica obuhvaća su  Exchange Online, za pristup elektroničkoj pošti, kalendaru i kontaktima i SharePoint Online, za suradnju i dijeljenje informacija. Posebna  je pažnja usmjerena na uporabu Office Web Apps koje objedinjuju najosnovnije programe iz paketa Office koji su dostupni za korištenje kroz internetski preglednik te omogućuju dijeljenje i suradnički rad na dokumentima.

Sudionici  su vrlo aktivno sudjelovali u online okruženjima programa Yammer, OneNote i Sway te dijelili dokumente na OneDriveu.

Na ovim su radionicama sudjelovali STEM  i ostali učitelji, ravnatelji i stručni suradnici, kao i administrativni radnici škole.

*Edukacije su dio projektnih aktivnosti u projektu e-Škole: uspostava  sustava digitalno zrelih škola (pilot projekt), u suradnji CARNet-a i Otvorenog učilišta Algebra.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.

Izvor: CSUED https://edukacija.e-skole.hr/#/, Foto Lareta Žubrinić i Domagoj Lisjak

« Lipanj 2017 »