„Znate li koliko je vaše dijete sigurno na Internetu?“

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 11. 2016.

Kratka online anketa:

Koliko su roditelji upoznati s opasnostima u kojima se njihova djeca nalaze dok provode vrijeme na Internetu? Kako se zaštititi od internetskih opasnosti? Znaju li roditelji koliko njihova djeca provode vremena na Internetu? Svi zainteresirani su pozvani da ispune anketu ispod ovog teksta. Svrha je ovog istraživanja podizanje svijesti i zaštita od opasnosti koje se nalaze na Internetu.

Anketu možete ispuniti ovdje.

Prethodno održana anketa objašnjava kako djeca doživljavaju Internet i koje sadržaje smatraju najprivlačnijima. Anketa ukazuje koje uređaje djeca upotrebljavaju, doba dana kada najviše vremena provode na Internetu i što oni misle kako Internet može utjecati na ocjene u školi.

Nakon završetka provedbe ankete za roditelje, krajem 2016. ili početkom 2017. godine, bit će objavljena njezina analiza i usporedba s već obavljenom, opširnijom anketom za djecu. Ova kratka anketa od osam pitanja provodi se na razini cijele Republike Hrvatske.

Analiza se ankete može primiti putem elektroničke pošte, a potrebno je kontaktirati autora ankete učitelja mentora Alana Belaka iz Osnovne škole Goričan i Osnovne škole dr. Ivana Novaka Macinec na poveznici http://internet-sigurnost.weebly.com/kontakt.html.

Izvor: www.skole.hr