"I dok je srca, bit će i Kroacije"

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 27. 11. 2016.

„I dok je srca, bit će i Kroacije“ naziv je natječaja za učeničke literarne radove na kojem su i ove godine sudjelovali učenici naše škole u pratnji učiteljice hrvatskoga jezika Božice Filipović Veg te ravnateljice Larete Žubrinić.

Domaćin je ove manifestacije OŠ Josipa Kozarca Slatina, koja nas je srdačno dočekala i lijepo ugostila pod vodstvom nastavnice hrvatskoga jezika Zorice Varga, predsjednice Matice hrvatske granak Slatina, te ravnateljice škole Ksenije Vujanović Juras, ujedno i potpredsjednice Matice.Ovaj se literarni natječaj održao osmu godinu za redom, a učenici naše škole u njemu sudjeluju više od 5 godina.

U četvrtak, 24. studenog, našu su školu predstavljale učenice Ana Križetić (5. razred), Izabela Štimac (6. razred) te Anamarija Bilavčić (7. razred), a nagrađen je rad Izabele Štimac pod nazivom „Slavonijo, zbog ljepote tvoje“.

Svi su sudionici od organizatora dobili predivne zahvalnice za sudjelovanje, kao i njihovi mentori i škole koje predstavljaju, a uz zahvalnice organizatori su se pobrinuli i za vrijedan poklon – lektirni naslovi za učenike, a nešto ozbiljnije štivo za mentore.

Na natječaju je sudjelovalo 6 osnovnih škola sa šireg slatinskog područja. Događaj su svojim izvedbama na različitim instrumentima upotpunili učenici-polaznici Osnovne glazbene škole Slatina.

Čestitamo učenicama koje su predstavljale našu školu, a njihove radove možete pročitati ovdje.

« Kolovoz 2017 »