Kako zaštiti dijete dijete u svijetu Interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 12. 2016.

Učenicima 5. razreda podijeljene brošure  „Kako zaštititi dijete u svijetu Interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“

Svrha ove brošure koja je nastala u suradnji Hrvatske regulatorne agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM), Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva unutarnjih poslova i HP-Hrvatske pošte je pomoći sustavnom obrazovanju djece osnovnoškolskog uzrasta, kao i davanju potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija.

Ova  prva brošura iz programa pod naslovom „Kako zaštititi dijete u svijetu Interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“ sadrži praktične i korisne savjete vezano uz opasnosti i sigurnost na internetu, zaštitu privatnosti i osobnih podataka, način ponašanja i uporabe društvenih mreža. Učenicima 5. razreda brošuru je, uuz dodoatne upute i savjete, predstavio učitelj informatike Vladimir Bićanić.

Program će se provoditi na način da će svake godine svi učenici 5. razreda u Republici Hrvatskoj dobiti posebnu brošuru prilagođenu trenutnom stupnju razvoja mrežnih tehnologija, o sigurnosti na internetu, pravilima ponašanja i prevenciji cyberbullinga.

Izvor: www.hakom.hr
Priloženi dokumenti: