Već početkom tjedna- radionica pažnje vrijedna!

Autor: Jasminka Stošić, 15. 12. 2016.

Mali miljevački učenici već početkom ove sedmice, točnije 12. prosinca  okupili su u prostorijama područne škole svoje mame i bake s namjerom stvaranja kreativnih ukrasa povodom obilježavanja skorih božićnih blagdana.

Okupljanje je proteklo u ugodnom i veselom ozračju pa su inspirirani brojnim motivima i originalnim idejama izradili lijepe i zanimljive ukrase koje ćete po pristupačnim cijenama moći kupiti na  školskom božićnom sajmu  te na školskoj božićnoj priredbi koja će biti upriličena 20. prosinca u Domu kulture u Novoj Bukovici.

Dio novčanih sredstava prikupljena tim putem bit će posredstvom naše Učeničke zadruge „Bukvica“ upućena potrebitima i iskorištena u humanitarne svrhe.

Istodobno su učenici realizirali i dio aktivnosti predviđenih našim aktualnim e- Twinning projektom pod nazivom „Božićne i novogodišnje rukotvorine“ („Christmas and New Year's handicrafts“) te su izradili i prigodne božićne i novogodišnje čestitke koje su u svrhu širenja božićne radosti već ove sedmice uputili svojim projektnim partnerima u Hrvatskoj, Rumunjskoj, Sloveniji  i drugim zemljama partnerima.

U holu miljevačke škole okitili su i božićno drvce ukrasima izrađenim u različitim likovnim tehnikama, čemu su pristupili s osobitim veseljem.

U utorak, 13. prosinca, na Svetu Luciju, posijali su božićnu pšenicu o kojoj će se brinuti sve do odlaska na zimski odmor. Tada će ih ponijeti kućama, kako bi živim zelenim klasovima ukrasili božićni stol u svom domu.

Iz svega navedenog lako je zaključiti kako adventski dani u Miljevcima protječu u učenicima posebno omiljenim sadržajima i aktivnostima.

No, unatoč tomu što su još mali, miljevački mališani imaju potrebu pokloniti dio svog vremena i drugima kako bi ih usrećili i razveselili. Tako su i ove godine sudjelovali u Caritasovoj akciji „Za 1 000 radosti“, kupujući narukvice prijateljstva i na taj način donirali sredstva potrebitima, a u narednim danima planiramo prikupiti i igračke koje ćemo i ove, baš kao i prošle godine, uputiti Domu za nezbrinutu djecu u Lipiku, sa željom da njihovim štićenicima uljepšaju božićne i sve ostale dane u narednoj godini.

Uistinu ne trebate sumnjati u velikodušnost , kako „malih“, tako i „velikih“ Miljevčana jer ona je već od ranije poznata i potvrđena brojnim lijepim djelima.

Božićno vrijeme samo je izvrsna prigoda da vas na sve njih podsjetimo!

Vesele kreativce pogledajte i u Fotogledu!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 2.razreda (tekst), Marina Kordi, učiteljica 1. i 4. razreda (foto)

« Svibanj 2017 »