Info-dan o eTwinningu

Autor: Lareta Žubrinić, 12. 1. 2017.

eTwinning ambasadorica Nataša Ljubić Klemše održala info-dan o etwinning zajednici

Učiteljica razredne nastave i matematike u bjelovarskoj I. Osnovnoj školi mr. Nataša Ljubić Klemše u ulozi  eTwinning ambasadorice gostovala je 10. siječnja u OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci kako bi za učitelje triju osnovnih škola (OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, OŠ Mikleuš i OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci), kao i  za sve ravnatelje osnovnih škola s  područja županije održala  info-dan o eTwinningu i tako nazočnima približila ovu sve brojniju europsku zajednicu škola i vrtića: odgajatelja, učitelja, ravnatelja, stručnih suradnika i ostalih odgojno-obrazovnih djelatnika.

Učitelji i ravnatelji imali su tako priliku na više razina upoznati se s najvažnijim i najzanimljivijim informacijama vezani uz  eTwinning zajednicu  koja je, kao on-line platforma za suradnju odgojno-obrazovnih institucija u čak 37 europskih zemalja, dio  European Schoolneta (konzorcij 31 europskih ministarstva) i baza  Erasmus+ projektima.

Temeljna je značajka ove zajednice međunarodna suradnja  i uporaba  informacijsko-komunikacijske tehnologije  prilikom realizacije projektne nastave, a neizostavno je spomenuti i brojne mogućnosti stručnog i profesionalnog usavršavanja eTwinning članova.

Ambasadorica je pozvala sve nazočne učitelje  i ravnatelje škola da se čim prije  uključe u rad ove zajednice kako bi i sami uvidjeli višestruku korist sudjelovanja u etwinningu.

« Kolovoz 2017 »