Miljevački scenografi

Autor: Marina Kordi, 1. 3. 2017.

Miljevački četvrtaši uživali su ovoga tjedna čitajući bajku „Šuma Striborova“, a kako bi sačuvali svoje doživljaje i u trajnijem sjećanju, odlučili su svojeručno izraditi scenografiju za spomenutu bajku proslavljene  hrvatske  književnice Ivane Brlić Mažuranić.

Od priručnog materijala: kartonskih kutija, vate, kolaž- papira,...  utjelovili su likove i događaje iz poznate bajke,  smjestivši ih u scenske prizore kojih se ne bi postidjeli ni iskusniji znalci.

Kada se uzme u obzir činjenica da su u ovom  kreativnom pothvatu  sudjelovala samo 3 para ruku (i to uz minimalne upute učiteljice!), autori ove zanimljive scenografije  Gabrijel, Alen i David doista zaslužuju  sve pohvale!

Ohrabreni svojim uspješnim scenografskim pokušajem, učenici 4. razreda miljevačke područne škole  donijeli su odluku  kako će i preostala lektirna djela koja namjeravaju pročitati do kraja školske godine, prikazati na sličan način. To će im, čini se, povećati interes za čitanje, a interpretaciju lektire učiniti  puno zanimljivijim i privlačnijim zadatkom.

Vjerujemo da će ustrajati u toj namjeri, a vama pružamo mogućnost prisjećanja na „Šumu Striborovu“ i sve likove (stvarne i nestvarne) iz ove glasovite bajke. Naravno,  posredstvom fotografija miljevačke „male scene“ u čijoj su izradbi njezini autori tako silno „guštali“!

« Svibanj 2017 »