Maškare, maškare, vesele smo maškare!

Autor: Marija Vencl, 1. 3. 2017.

„Obuci staru krinolinu, i prebaci bijeli šal,
ja ću svirat violinu, i bit će maskenbal!“

28. veljače 2017. godine održao se školski maskenbal. Učionice i hodnike naše škole uveseljavao je smijeh veselih maškara. Učenici razredne nastave matične škole  i učenici “predškolci“ nastavu su pratili maskirani, a zadnji nastavni sat uslijedio je ples,veselje i zabava.

„Svatko može biti

Ono o čem sniva:

Pomorski kapetan

Ili luda gljiva.

Karneval nam tako

Ispunjava želje,

A svuda nas prati

Pjesma i veselje.“

Naš veseli pokladni dan započeli smo nastavom pod maskama. Pričali smo o običajima maskiranja u našem zavičaju, naučili pjevati pokoju veselu fašničku pjesmu, izrađivali i crtali/slikali maske te još mnogo toga naučili o običajima kroz nastavne predmete.

Zasladili smo se i finim krafnama koje su dio neizostavne tradicije maškara te veseli i siti uputili svojim kućama, a ovaj "ludi dan" dugo ćemo pamtiti.

„Maskenbal, maskenbal,
   svatko voli maskenbal,