Ton? Kamera? Ide - videokonferencija povodom Mjeseca hrvatskoga jezika

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 3. 2017.

50. godišnjica objavljivanja Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika obilježena je u našoj školi i jednom zanimljivom videokonferencijom s prijateljskom školom iz Lovasa.

Ideja o još jednom zajedničkom druženju putem videokonferencije došla je od učitelja hrvatskoga jezika Marka Brajkovića iz OŠ Lovas s kojom smo već surađivali na sličan način. Poziv na suradnju rado smo prihvatili!

Videokonferenciju smo ostvarili putem Skype videopoziva, a na samom početku ekipe su se predstavile i pozdravile. Nakon komentara o tome zašto obilježavamo Mjesec hrvatskog jezika i interpretativnog čitanja pjesama koje su posvećene hrvatskome jeziku, pristupilo se glavnom dijelu videonkonferencije - kvizu: "Koliko poznajem hrvatski jezik?".

Na postavljenih 30 pitanja vezanih uz povijest hrvatskog jezika, medijsku kulturu, gramatiku i pravopis,  odgovarale su obje ekipe sastavljene od deset učenika od 5. do 8. razreda. Kviz je izrađen u Kahoot programu, a učenici su morali biti točni i brzi.

Ovaj put pobijedila je naša ekipa, iako nije bilo nimalo lako natjecati se s vršnjacima iz Lovasa!

Nakon kviza i proglašenja pobjednika svoje su dojmove učenici pomoću laptopa upisivali u zanimljiv digitalni alat Padlet.

Ovakav način druženja i natjecanja učenicima je bio dosta zanimljiv i zabavan, ali i poučan. U svakom slučaju, upoznali su nove prijatelje, a želja za daljnjom suradnjom na ovakav ili sličan način mogla bi se uskoro opet realizirati.

I vi sami možete provjeriti svoje znanje o hrvatskome jeziku na ovoj poveznici koristeći Kahoot. Probajte, sretno!

« Travanj 2017 »