Obrada audio i video materijala u 6. razredu

Autor: Vladimir Bićanić, 5. 4. 2017.

U cjelini "multimedija" učenici su pokazali svoju kreativnu stranu - od izrade scenarija, pregovaranja oko snimanja scena, sve do same glume. U svemu tome smo se uspjeli i vrhunski zabaviti.

U zadnje vrijeme dobro smo se nasmijali na satu informatike. Prvo nas je dočekala jedna nezgodna situacija s obradom audio-zapisa. Naime, jedan učenik je ciljano (uz prethodno dopuštenje učitelja) verbalno blatio svog dobrog prijatelja, a istovremeno hvalisao sebe. Zatim smo taj audio-zapis malo izmijenili, tj. zamijenili uloge i u kratkom vremenu žrtva ovog verbalnog "napada" dobila je hvalospjeve. Znate za onu staru poslovicu: "Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada"? Audio-zapisu dodali smo pjesmu kao dobru podlogu te zanimljivi video. Glavni protagonisti su Mislav i Renato a kako je to sve ispalo pogledajte u sljedećem zapisu.

Nakon obrade audio-zapisa uslijedila je obrada video-zapisa. Ovdje smo se jako potrudili, poigrali s izradom scenarija i knjigom snimanja. Cijeli razred dobio je zadatak predložiti svoju verziju scenarija, a najzanimljiviji izabran je demokratskim putem - glasanjem! Scenarij smo zatim malo doradili i snimanje je moglo početi. Cijeli razred imao je želju glumiti u videu, a koliko im je to pošlo za rukom pogledajte sami.

« Kolovoz 2017 »