Svjetski dan tjelesne aktivnosti

Autor: Hrvoje Kraljik, 10. 5. 2017.

Učenici predmetne nastave obilježili Svjetski dan tjelesne aktivnosti

Dana 8. svibnja 2017. godine učenici predmetne nastave obilježili su Svjetski dan tjelesne aktivnosti šetnjom do Područne škole u Miljevcima.

Na putu prema Miljevcima učenike su pratili učitelji Tihana Mađar, Vladimir Bićanić i Hrvoje Kraljik. Zbog što lakšeg savladavanja ovog,  ne tako lakog zadatka, učenici su napravili pauzu kod Vatrogasnog doma u Breziku koja je trajala 10-ak minuta.

Nakon nešto više od sat vremena hoda, učenici su stigli u PŠ Miljevce. Po dolasku u Miljevce neki su učenici slobodno vrijeme koristili za odmor i uživanje u hladovini, a oni sa malo više sportskog  duha za igranje nogometa i odbojke na travnjacima pokraj škole.

"Osnovna poruka kampanje Svjetske zdravstvene organizacije za promicanje pravilne prehrane i tjelesne aktivnosti je „Vježbajte pola sata dnevno!”...

Na taj način može se smanjiti rizik od nastanka nekih kroničnih bolesti. Nikad nije kasno da promijenite životne navike i usvojite nove! I upamtite: Nema prepreka za tjelesnu aktivnost, ali niti isprika za tjelesnu neaktivnost!"

Izvor: Foto: Tihana Mađar, Vladimir Bićanić, razrednici 8. i 7. razreda