Hrvatski olimpijski dan- iznimno koristan i zabavan!

Autor: Jasminka Stošić, 13. 9. 2017.

U ponedjeljak je,  na radost svih mališana, miljevačkim školskim dvorištem vladalo olimpijsko ozračje. Svi učenici prethodno su s voljom odradili svoje zadatke iz Engleskog jezika  i Matematike kako bi što prije dospjeli na školsko dvorište gdje se, na satu Tjelesne i zdravstvene kulture, natjecateljskim igrama i utrkama obilježili Hrvatski olimpijski dan.

Podijeljeni u dvije podjednake skupine najprije su se takmičili u skakanju u vrećama, a potom i u bacanju loptice u dalj. Unatoč pokojem padu i malim nespretnostima, svi učenici su se potrudili maksimalno doprinijeti uspjehu svoje ekipe.

Najveće oduševljenje  iskazali su za „Poligon na spravama“ jer je u toj utrci najviše dolazila do izražaja požrtvovnost, izdržljivost, a posebice brzina svakog učenika ponaosob.

U toj disciplini  najbrži i najspretniji učenici uspjeli su zaraditi i „olimpijske medalje“:

• U kategoriji DJEČACI medaljama su se okitili:

ZLATO-  Matija Marović (2. r. )

SREBRO- Leon Dolovski (3. r. )

BRONCA- Stjepan Sobol (3. r. )

• U kategoriji DJEVOJČICE najuspješnije su bile učenice:

ZLATO- Lara Dolovski (3. r.)

SREBRO- Daniela Podhraški (3. r.)

BRONCA- Anja Dorčak (2. r. )

I ostali učenici otišli su svojim kućama također zadovoljni  jer su i oni, umjesto medalje, ponijeli origami narukvice u bojama olimpijskih krugova koje će ih podsjećati na Hrvatski olimpijski dan- tijelu i duhu koristan i - nipošto dosadan!

Više fotki u Fotogledu!

Autori vijesti: Jasminka Stošić (tekst), Nadin Cuca (fotografije)