Baš je lijepo biti Lino Višebojac

Autor: Izabela Štimac, 20. 9. 2017.

Pobjedom na državnoj završnici Line Višebojca, sportsko-kulturne manifestacije u organizaciji Podravke i Sportskih novosti,  naša je učenica Izabela Štimac, osim drugih vrijednih nagrada, dobila poziv da kao uvažena gošća sudjeluje na predivnom  Renesansnom festivalu u Koprivnici. U nastavku pročitajte Izabelinu reportažu.

Cijela mi je ova godina u znaku Line Višebojca, od pobjede u Mikleušu pa do pobjede u finalu u Ivanić-Gradu. Krajem kolovoza stigao mi je poziv Line Višebojca i „Podravke“ na Renesansni festival u Koprivnici.

Rano ujutro 26. kolovoza ravnateljica i ja uputile smo se u Koprivnicu gdje nas je dočekala gospođa Nives koja nam je bila domaćin dva dana našeg boravka u Koprivnici.

Cijela je Koprivnica vrvjela šarenim mnoštvom. Bili su tu kralj Ludovik i njegova kraljica, vitezovi u sjajnim oklopima, dame u šarenoj odjeći, seljaci, obrtnici, trgovci, dvorske lude i gubavci. Kuhala su se stara jela i jelo se iz starinskih posuda.

Upoznala sam „Podravkine“ kuhare, Mišela Tokića i Zorana Delića koji kuhaju jela „Ručak za sutra“ na Novoj televiziji. Probala sam juhu od kopriva, a ako vas zanima kakvo je pivo od kopriva pitajte našu ravnateljicu. Upoznala sam našeg bacača kugle Stipu Žunića, te sam dobila dvije povelje od Turističke zajednice slobodnog i kraljevskog grada Koprivnice.

Zanimljivo je bilo gledati viteške turnire gdje se vitezovi na konjima bore s kopljima. Bilo je sokolara koji su izvodili trikove s sokolima, dok su se s druge strane odvijale viteške igre. Kad se smračilo,  započeo je noćni napad na grad. Letjele su vatrene kugle i strijele, pucali su topovi, odvijala se prava bitka.

Već je bilo kasno, a bile smo i umorne od cjelodnevnih događanja pa smo krenule u hotel „Podravina“ gdje smo spavale. Nakon doručka, u društvu naše drage domaćice gospođe Nives posjetili smo Podravkin muzej gdje sam dobila veliku košaru Podravkinih slatkih proizvoda.

Prepuni lijepih dojmova uputili smo se kući. Bila su to dva nezaboravna i prekrasna dana kojih ću se uvijek rado sjećati.
  Hvala Lini i Podravki  na nezaboravnom vikendu, hvala gospođi Nives na gostoprimstvu, a hvala i mojoj ravnateljici koja je bila vozač moje malenkosti.

Nezaboravno i neprocjenjivo ..… nadam se da ću jednom opet posjetiti Renesansni festival koji preporučam svima jer će svatko pronaći nešto zanimljivo za sebe i vratiti se u dane srednjovjekovne Koprivnice.

Izvor: Izabela Štimac, 7. r. (Novinarska grupa)