Budi STEMpatičan

Autor: Lareta Žubrinić, 26. 9. 2017.

Ovaj  projekt koji će se provoditi idućih 16 mjeseci vrijedan je 926.091,10 kuna, a napisala ga je VIDRA, županijska razvojna agencija,  u suradnji sa županijskim Upravnim odjelom za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu.

(foto Matija Rođak)

Na početnoj konferenciji nazočne su pozdravili i zamjenik župana Marijo Klement koji je iskazao zadovoljstvo provođenjem ovog projekta i pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu VPŽ Vesna Šerepac, koja je i predstavila projekt na čijem su predstavljanju nazočili ravnatelj osnovnih i srednjih škola partnera na projektu, kao i zamjenik župana Darko Žužak, pročelnici upravnih tijela županije, ravnatelji i direktori županijskih institucija, predstavnici VIDRA-e.

(foto Kristijan Toplak)

Kroz projekt je cilj razviti i testirati model za prepoznavanje talentiranih i darovitih učenika u STEM području koristeći se prednostima Virovitičko-podravske županije koja predstavlja prosječnu školsku sredinu što osigurava kasniju univerzalnost primjene dosegnutih spoznaja za ukupni hrvatski obrazovni sustav.

Provođenje ovog projekta, pridonijet će ostvarenju Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali kroz promicanje pristupa cjeloživotnom učenju uz unapređenje ključnih kompetencija učenika te primjenu informacijskih i komunikacijskih tehnologija u poučavanju i učenju.

Izvor: www.icv.hr, www.vpz.hr