Jesen i dani kruha

Autor: Lidija Medved, 12. 10. 2017.

Članovi naše Učeničke zadruge "Bukvica" predstavili se na sajmu  „Jesen i dani kruha 2017.“  koja je održana je jučer 11. listopada u središnjem  parku grada Slatine

Naša se zadruga "Bukvica" predstavila proizvodima i plodovima zemlje koji su karakteristični za bogat i plodan novobukovački kraj. Bilo je tu puno kruha i krušnih proizvoda, kolača i raznovrsne zimnice.

Sve su to uz  pomoć naših učenika, pripremile i mame i bake naših učenika koje se uvijek rado odazovu na suradnju.

Mija, Mateja, Ana, Ivona, Hana, Ivana i Monika vrlo su lijepo uredile štand te uz pomoć učiteljice Lidije Medved i vjeroučitelja Đore Đorđevića nudile brojnim prolaznicima te ukusne proizvode. Uz lijepo vrijeme i ugodno druženje prodaja je išla bez problema!

Najljepši dio Sajma bio je scenski nastup učenika ostalih škola i vrtića, a naše su učenice ujedno i  Lipice, članice KUD-a Lipa iz Nove Bukovice.  Predstavile su se u novim nošnjama bukovačkim dječjim igrama, plesom i pjesmama.

Hvala gospođi Slavici Podolski, njihovoj voditeljici koja ih je tako lijepo pripremila i obukla!

U  Crkvi sv. Josipa slatinski župnik Dragan Hrgić blagoslovio je kruh i ostale proizvode i plodove zemlje koje su donijeli učenici škola i vrtića.

Ovaj je sajam organizirala Turistička zajednice grada Slatine, Grad  Slatina i Savjetodavna služba.

Na portalu radioslatina.hr možete pogledati kratki videozapis s održanog sajma

Izvor: Lidija Medved, 4.r. (tekst), fotografije preuzete s portala domovina.net, radioslatina.hr, facebook stranica Željko Felbar