Jabuka je slatko voće koje svako dijete hoće

Autor: Dragana Matić, 23. 10. 2017.

U našoj školi se svake godine prigodno obilježava Svjetski dan jabuka. Upravo 20. listopada posvetili smo cijeli dan ovoj slatkoj i zdravoj voćki!

Tako su učenici prvog razreda zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Peček rezali, bojali i lijepili jabuke kojima su ukrasili svoj razred.

Učenici trećeg razreda sa učiteljicom Marijom Vencl ukrasili su jabukama svoj pano u razredu.

Učenici četvrtog razreda  dobili su od svoje učiteljice Lidije Medved ušećerene jabuke koje su toliko bile slatke da su za tren nestale sa stola.

I napravili su pravo umjetničko djelo "Jabuka od puzzla" koje krasi našu školsku kuhinju!

Drugi razred je u petak posjetio voćnjak sa jabukama u kojem su nas dočekale mama Andrea Krznarić, baka Marijana i prabaka Ilonka.

U voćnjaku smo brali i kupili  jabuke da možemo napraviti pravi  domaći sok.  Bili smo jako vrijedni!

Na stolu nas je dočekala pita od jabuka i štrudle od jabuka koje nam je napravila vrijedna baka Marijana. Bilo je jako ukusno.

Nakon odličnih pita i štrudli, jako smo ožednili i uhvatili se posla, gulili smo jabuke, rezali i radili sok od jabuka. S punim stomakom i puni energije i vitamina krenuli smo natrag u školu.

Zahvaljujemo se mami  i bakama što su nas jako lijepo ugostile jer:

"JABUKA JE SLATKO VOĆE KOJE SVAKO DIJETE HOĆE"

Više fotografija u Fotogledu

Izvor: Dragana Matić, učiteljica 2.r. (tekst), Marija Peček, Marija Vencl, Lidija Medved, učiteljice rn (foto)