Gradonačelnik Slatine nagradio najbolje literarne radove

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 11. 2017.

U prostorijama gradske uprave Grada Slatine nagrađeni učenici čiji su literarni radovi, na temu stradanja Voćina i 136. slatinske brigade, proglašeni najboljima. Nagrade su pripale po jednom učeniku iz svake osnovne škole s područja Slatine i okolice koje su ove godine sudjelovale u projektu „Istina o pobjednicima“. Izabela Štimac nagrađena je učenica naše škole.

Riječ je o projektu kojeg provodi HVIDR-a Slatina u suradnji s osnovnim školama i kroz koji se provodi terenska nastava za učenike, odnosno posjet Spomen sobi Domovinskog rata u Zavičajnom muzeju Slatina te potom obilazak ratišta i posjet Voćinu.

Autorima najboljih uradaka nagradu – knjigu Augusta Šenoe Zlatarovo Zlato, je uručio  Gradonačelnik Grada Slatine Denis Ostrošić.

Osim uručenja nagrada susret je iskorišten i za poboljšanje suradnje između osnovnih škola, HVIDR-e Slatina i Grada Slatine te je dogovorena koordinacija za obilježavanje značajnih datuma ratnih stradanja slatinskog područja koji se uskoro obilježavaju.

Nagrade su dobili sljedeći učenici:

OŠ Voćin – Luka Šabić: „Pismo našim junacima“

OŠ Davorin Trstenjak Čađavica – Nikolina Molnar: „136. slatinska brigada“

OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica – Izabela Štimac: „Dani ponosa i slave“

OŠ Mikleuš – Karla Marija Mojzeš: „Putevima 136. brigade“

OŠ Eugena Kumičića Slatina – Patricija  Zlatunić: „Pjesma braniteljima“

OŠ Josipa Kozarca Slatina – Matko Miklošević: „Istina o pobjednicima“ (mt)

Izvor: www.slatina.hr