Predškolci prvi puta u školskoj knjižnici

Autor: Ines Puškarić, 26. 11. 2017.

Po prvi puta školsku knjižnicu su posjetili predškolci koje je s osmijehom dočekala knjižničarka Eva Turza  Mitrović.

Teta Eva, kako su je od milja predškolci nazvali, pokazala je djeci svoje radno mjesto i opisala koji je njezin posao.

Predškolcima su, naravno, najzanimljivije bile slikovnice.

Naučili su kako se posuđuju knjige u knižnici odnosno koja su pravila posuđivanja.

Na kraju smo se svi zajedno zahvalili teti Evi na gostoprimstvu i pozvali je da nas posjeti u našoj učionici.

Potaknuti posjetom školske knjižnice, djeca su poželjela oformiti svoju vlastitu knjižnicu.

Pronašli smo sve potrebno, računalo napravili od kockica, složili stolove i stolice i igra je mogla započeti. Djeca su uživala!

Kroz kratko vrijeme se pružila prilika da posjetimo i Gradsku knjižnicu Slatina što je upotpunilo ovu temu u predškoli.