Matematika je zabavna, osobito na Večeri matematike!

Autor: Matea Bolta, 12. 12. 2017.

7. prosinca  s početkom u 17 sati u našoj je školi po prvi puta održana Večer matematike. Bilo je jako zanimljivo!

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici, a održava se  na prijedlog Hrvatskog matematičkog društva i  uz potporu Instituta za razvoj i inovativnost mladih.

Svi učenici koji su sudjelovali na ovoj večeri  u zabavnim aktivnostima otkrili su često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike. Imali su priliku stvoriti nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te su sami sebi dokazali da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike nalik je sajmu u kojemu sudionici obilaze radne centre i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati.

Obzirom da je  ovogodišnja Večer matematike u našoj školi okupila čak 40-ak sudionika (učenika, roditelja, srednjoškolaca i predškolaca!) možemo s pravom reći da je cilj  - a to je popularizacija matematike - i ostvaren!

Više fotki u Fotogledu!