Božićne radionice u PŠ Miljevci

Autor: Jasminka Stošić, 19. 12. 2017.

Kreativne božićne radionice u PŠ Miljevci ove smo godine u prosincu održali u više navrata:
- 4. i 11. prosinca-  radionice za učenike s ciljem izrade ukrasa za božićno drvce
-15. i 18. prosinca-  radionice za roditelje s ciljem izrade ambalaže i pakiranja božićnih kolača.

Bila je to izvrsna prilika, osim za izradu originalnih kutijica, i za zabavne i korisne reciklažne aktivnosti, osmišljene programom naše eko-skupine „CvrčEKO“ (voditeljica: učiteljica Marina Kordi) i skupine „e-Twinning Cvrčci“ (voditeljica: Nadin Cuca), ali također i za  veselo, sada već tradicionalno predbožićno okupljanje mama i baka malih miljevačkih učenika.

Ono nas je podsjetilo na činjenicu da je najradosniji kršćanski blagdan pred nama i kako nam baš u njegovu duhu priliči u ovim adventskim danima misliti na bližnje i podijeliti s njima svu radost koja u ovim danima- bez iznimke obuzima naša srca.

Uz neobvezan razgovor u kratkom su vremenu nastali primjerci pozlaćenih i svjetlucavih kutijica, koje su, uz pokoji blještavi ukrasni dodatak, poslužile kao prigodna ambalaža za naše božićne kolače.

Za one koji ih ne kupe  i ne uspiju degustirati, preostaje tek manje poželjna mogućnost- dočekati iduću takvu prigodu, a za to se (kao što i sami zaključujete) potrebno strpjeti cijelih godinu dana?!

Stoga- znate i sami što vam je pametnoga činiti!

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ od srca vam žele mali miljevački učenici i njihovi plemeniti i  vrijedni „božićni patuljci“ (ČITAJ: pomoćnici „iliti“ roditelji)!