Održali smo zajedničko Vijeće učenika s učenicima OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci

Autor: Darko Samardžić, 19. 12. 2017.

Svaki mjesec se u našoj školi održava Vijeće učenika u kojem sudjeluju predstavnici svih razreda naše škole. Međutim, ovaj mjesec smo imali goste iz Čačinaca te smo zajedno raspravljali o nekim važnim temama.

Svake godine od 15. studenog do 15. prosinca obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti. Kroz ovo razdoblje nastojimo učenike upoznati s opasnostima koje su oko nas, a odnose se na droge, alkohol, cigarete, a u novije doba na mobitele te internet.

Brojna istraživanja pokazuju da su djeca sve više ovisna o mobitelima i internetu, a posebno o korištenju društvenih mreža. Pretjerano korištenje mobitela i društvenih mreža može imati brojne negativne posljedice i upravo o tome smo raspravljali s našim prijateljima iz Čačinaca. Posjetili su nas ravnateljica škole Kristina Krmpotić, pedagoginja Svjetlana Carić te članovi Vijeća učenika od 5. do 8. razreda.

U prvom dijelu našega Vijeća otvoreno smo raspravljali u ulozi društvenih mreža u životima učenika. Učenici su navodili načine na koji koriste društvene mreže te smo došli do saznanja da je itekako moguće da se mobiteli i društvene mreže pretjerano koriste.

Nakon rasprave, krenuli smo s kvizom u kojem su učenici davali odgovore o temi ovisnosti. Koristili smo zanimljivu aplikaciju Kahoot, pitanja su bila postavljena na našoj pametnoj ploči, a učenici su odgovore davali putem tablet računala.

Vjerujemo da su se učenici sjajno zabavili i da su kroz razgovor s učenicima druge škole mogli čuti drukčija iskustva koja će nam pomoći da se nosimo s problemom današnjih ovisnosti.