Snjegović

Autor: Lidija Medved, 23. 1. 2018.

Možda (još!) nema snijega, ali, zahvaljujući četvrtašima, snjegović je pronašao svoje mjesto u našem školskom dvorištu!

Ako niste znali, prošli je tjedan, točnije 18. siječnja, obilježen Svjetski  dan snjegovića.  Tako važan lik kojega i djeca i odrasli jako vole mora imati svoj dan.

Učenici četvrtoga razreda matične škole nisu bili obeshrabreni činjenicom što snijeg nije pao pa su na izvannastavnim aktivnostima svoje Likovno-etno skupine odlučili napraviti snjegovića u nadi da će upravo on dozvati snijeg u naš kraj.

Ali, kako možete napraviti snjegovića bez snijega?

Uz dobru ideju i vrijedne ručice četvrtaša dno stare hrastove bačve može postati pravi veliki snjegović. Malo bijele boje, temeljiti premaz, koja žica i letvica da se pričvrsti, drveni oblutci za dugmad, mrkva, kapa  i eto  - snjegović!

Veliki, divni, nasmijani!

Njemu u čast, četvrtaši su osmislili i ovu pjesmu!