Čestitke učenicima!

Autor: Lareta Žubrinić, 3. 3. 2018.

David, Izabela i Monika postigli izvrstan uspjeh na online natjecanju "Koliko poznaješ Hrvatski sabor"!

Jučer 2. ožujka 2018. održano je 5. online kviz natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom „Koliko poznaješ Hrvatski sabor“.

Dva su cilja ovog edukativnog programa: provjeriti koliko učenici osnovnih škola znaju o Hrvatskome saboru i njegovoj ulozi u povijesti hrvatskoga naroda ali, još važnije, potaknuti najmlađe na učenje o Saboru kao suvremenom parlamentu 28. članice Europske unije.

Kviz pitanja proizlaze  iz nastavnog plana i programa Povijesti za  6., 7. i 8. razred uključujući odgojno-obrazovne ishode Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole.

U natjecanju su sudjelovala 357 učenika iz 59 škole iz cijele Hrvatske. Tročlani timovi (i njihovi zamjenici) sastavljeni od učenika 6., 7. i 8. razreda na pitanja kviza odgovarali su istodobno, u elektroničkom obliku, a za odgovor na ukupno 30 pitanja učenici su imali na raspolaganju 25 minuta. Kviz je realiziran na on-line sustavu za učenje Moodle, uz informatičku podršku CARNet-a.

Naša škola je sudjelovala po drugi put i s ponosom objavljujemo kako smo ostvarili 4. mjesto kao ekipa, a naš David Dujak, učenik 8. razreda osvojio je 5. mjesto kao pojedinačni natjecatelj.

Ekipu koja je ostvarila ovaj izvrsni rezultat činili su Monika Nikić – 6.r.(zamjenica Mateja Podolski), Izabela Štimac – 7.r. (zamjenica Dorotea Dolovski) i David Dujak – 8.r. (zamjenica Marija Grdić).

Konačni poredak svih škola pogledajte ovdje

Bravo,  ekipa!yes

Izvor: Martina Grundler Hrala, učiteljica povijesti