Čestitke polufinalistima HIPPO natjecanja

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 3. 2018.

U našoj se školi krajem veljače po prvi puta održalo međunarodno HIPPO natjecanje iz poznavanja engleskoga jezika.

Hippo natjecanje je međunarodno natjecanje koje promovira engleski jezik, potiče učenike diljem svijeta da se natječu u poznavanju engleskog jezika i razvija suradnju među učiteljima na globalnoj razini. Glavni cilj natjecanja je razvijanje prijateljskih odnosa, međunarodnog razumijevanja i natjecateljskih odnosa među mladim ljudima diljem svijeta koji koje spaja isti interes-ljubav prema engleskom jeziku. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo oko 20-tak zemalja iz cijelog svijeta.

Učenici naše škole po prvi su puta imali mogućnost sudjelovanja na ovom natjecanju 23. veljače, a natjecalo se 10 učenika naše škole:

5. razred:Alen Smiljanić, David Terek,

6. razred: Josip Bukovac,

7. razred: Renato Lukaček, Filip Nikić, Mislav Juršik, Izabela Štimac, Kristina Matijević,

8. razred: David Dujak i Marija Grdić.

Učenici su se natjecali u tri kategorije Hippo 1, Hippo 2 i Hippo 3, a rješavali su testove sa zadacima slušanja i čitanja s razumijevanjem. Svaki učenik dobio je potvrdu o sudjelovanju (Certificate of participation).

Nakon pristiglih rezultata možemo biti i više nego zadovoljni uspjehom naših učenika, svi su postigli izvrsne rezultate, no za prolaz na sljedeću razinu natjecanja bilo je potrebno besprijekorno riješiti test.

Dva učenika naše škole upravo su to i učinila, pokazali su svoje znanje i izborili se za sljedeću razinu natjecanja, a oni su -  Josip Bukovac iz 6. razreda i David Dujak iz 8. razreda!

Josip i David putuju na regionlanu razinu natjecanja 24. ožujka 2018. u Osijek gdje će se najbolji učenici Hrvatske natjecati za prolaz u finale koje će se održati u svibnju u Italiji.

Čestitamo našim dečkima kao i njihovoj učiteljici Tihani i želimo im uspjeh u daljnjem natjecanju!