Robotičari obilježili Dan očeva

Autor: Vladimir Bićanić, 20. 3. 2018.

U sklopu proslave 150. rođendana naše škole, učenici predmetne nastave pozvali su svoje roditelje (tate) i okušali se protiv njih u neobičnoj utakmici.

E, nije nogmet u pitanju!

Koristeći se mBot-ovima kao upravljačim jedinicama učenici naše škole odlučno su se suprotstavili svojim očevima.

Povezivanje robota na pametne telefone odrađeno je bluetooth vezom, a koristili smo aplikaciju MakeBlock (android). Nakon uparivanja uređaja, pametni telefoni postali su daljinski uređaji s kojima se upravljaju i kontroliraju roboti.

S obzirom kako roboti primarno nisu namijenjeni ovoj aktivnosti, preciznosti je nedostajalo, ali je to učinilo okršaje dodatno zanimljivijima.

Bilo je tu promašaja zicera i penala, ali i fantastičnih obrana i akrobatskih poteza. Tako su neki roboti završili na leđima - naravno uz dosuđeni prekršaj i žuti karton protivniku! wink

Naposljetku, istovremeno smo povezali ukupno 4 robota te smo zaigrali 2 na 2! Ovdje je već bilo i taktiziranja, spremanja obrane i napada. U jednom trenutku su nas došli podržati i učenici razredne nastave, a atmosfera je postala vatrena!

Sljedeći susret robota i nogometa zakazan je za Dan Škole - vidimo se u još većem broju!