MAMA- imenica koja nema zamjenicu!

Autor: Jasminka Stošić, 14. 5. 2018.

Svake godine, druge po redu nedjelje u mjesecu svibnju, proslavljamo Majčin dan.

Baš tim povodom svim našim mališanima se odreda radost i nježnost usele u srca, a njihove inače još nevješte ručice „preko noći“ postanu spretnije pa se tih dana u svibnju nitko, baš nitko, ne žali kako mu je teško ili kako nema ideju o tome čime bi mogao(la) obradovati i iznenaditi mamu povodom ovog dana, posebnijeg od svih drugih u godini!

Ove godine većina učenika se odlučila mami podariti poklon koji će biti najbolja zahvala za sve njene napore koje svakodnevno čini za njih, svoje potomke, i to neprekidno i najčešće bez primjedbi.

Rezultat tih namjera bile su „krune“ kojima su učenici 2. i 3. razreda PŠ Miljevci odlučili okruniti svoje mame u nedjeljno jutro, 13. svibnja. Svojim „kraljicama“ učenici su uputili i usmenu čestitku – napamet naučene stihove Enesa Kiševića:

SVE SE OKREĆE OKO MOJE MAME

„Sve se okreće oko moje mame,

Sve se okreće zbog ljepote njene:

Tata se okreće,

Zemlja se okreće,

Sunce se okreće...

A mama se okreće samo oko mene.“

Miljevački mališani su zajedno s učiteljicama Marinom i Nadin na satima izvannastavnih aktivnosti od papira u boji izradili dvodimenzionalne (cvjetićima ukrašene) šalice za mame, a s učiteljicom Jasminkom i 3D čestitke iz kojih su crvena srca „iskakala“ bez ikakvog prethodnog upozorenja i najave i na koje su svojim mamicama ispisali kratke i tople poruke prepune ljubavi!

A dok su ih izrađivali, osmijesi na njihovim licima svo vrijeme su potvrđivali već otprije poznatu činjenicu kako je već i sama pomisao na mamu dovoljna za „punjenje“ dobrim osjećajima- nježnosti, zadovoljstva, ljubavi i sreće!

U petak su ih miljevački mališani, uz srca uskipjela od ljubavi, ponijeli kući i nestrpljivo čekali nedjeljno jutro kako bi ih predali  u ruke svojim najdražim majčicama, uz želju da požive još dugooooo u obiteljskom zajedništvu i dobrom zdravlju.

A mame su ih, vjerujemo, ni ne sluteći kakvo im se iznenađenje sprema, dočekale kao i obično- toplim poljupcem, znajući da tim jednostavnim činom ljubavi svojim „ptićima“ jačaju krila, osposobljavajući ih za njihov samostalan let! Veću nagradu od spomenute ni jedna od njih niti ne priželjkuje!

Unatoč tomu, nadamo se kako im je ove netom protekle nedjelje barem nakratko srce zakucalo brže i kako su za to zaslužni upravo naši mali miljevački đaci i njihovi jednostavni, ali s posebnom pažnjom izrađeni darovi.

Iz naše male miljevačke škole povodom Majčina dana upućujemo Vam svima iskrenu čestitku:

heartŽIVJELE NAM DUGOOOOO, NAŠE DOBRE I BRIŽNE MAME! heart

VI, DRAGA BIĆA KOJA SVOJE SINOVE I KĆERI VOLE VIŠE NEGO LI SEBE SAME!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica RN u PŠ Miljevci