Školi za 150. rođendan - brošura, Cvrčak, izložba!

Autor: Lareta Žubrinić, 5. 6. 2018.

U sklopu rođendanske proslave u čast prvih 150 godina naše Škole, proteklog smo tjedna održali završne aktivnosti.  Tjedan u kojemu slavimo Dan škole, krajem svibnja, bio je prepun lijepih i zanimljivih događanja u kojima smo zajedno  s našim velikim i malim sumještanima i svim prijateljima Škole  dostojno proslavili njezin veliki rođendan.
Tako smo u utorak 29. svibnja u školi održali  predstavljanje brošure o povijesti Škole, predstavili smo i jubilarni 15. broj školskog lista „Cvrčak“, nagradili smo i pohvalili učenike koji su sudjelovali u likovnom natječaju povodom 50 godina otkako je Škola dobila ime književnika Vladimira Nazora. Na kraju smo u vanjskoj učionici u školskom parku pogledali izložbu svih pristiglih radova.

Na izradi brošure radili su pedagog Darko Samardžić i učiteljica povijesti Martina Grundler Hrala zajedno s ravnateljicom Laretom Žubrinić. Na brošuri se radilo gotovo 3 mjeseca, a svemu je prethodilo detaljno istraživanje podataka iz svih školskih spomenica.

Najviše se ponosimo očuvanom Spomenicom u koju se prvi upisao ravnajući učitelj Stjepan Suša s podacima od 1868. godine. Sve prikupljene podatke zatim su obradili, posložili u cjeline te u brošuru uklopili fotografije dobivene zahvaljujući obiteljima naših učenika.

Na predstavljanju su, uz učenike, učitelje i roditelje, nazočili načelnik Općine Nova Bukovica Tomislav Bračun, kao i njegov zamjenik Tomislav Dereš, a  nazočila je i draga nam gošća gospođa Dragica Šuvak, ravnateljica Zavičajnog muzeja grada Slatine koji nam je također ustupio neke fotografije.

O 15. broju školskog lista „Cvrčak“ govorila je glavna urednica lista Elena Koleno, učenica 8. razreda koja je detaljnije prikazala svaku rubriku te pohvalila rad svojih prijatelja, članova Novinarske skupine. Isto tako, učiteljica Maja Kufner pojasnila je koliko je truda i rada uloženo u ovaj školski list, osvrnula se na brojne i različite novinarske vrste koje su u listu zastupljene te se osobito zahvalila na pomoći u izradi i dizajnu lista učitelju informatike Vladimiru Bićaniću, kao i svim ostalim suradnicima.

Na kraju ovoga predstavljanja, ravnateljica je nagradila one učenike Škole koji su sudjelovali u likovnom natječaju, a  svojim su radom osvojili maksimalan broj bodova  od strane žirija kojemu je predsjedao učitelj likovne kulture Đorđe Stanisavljević.  To su Kristijan Bilavčić, Mia Orlić, Ivona Kojić i Anamarija Bilavčić. Njihovi likovni radovi predlošci su na pozivnicama, zahvalnicama i priznanjima.

rad učenice Mije Orlić

rad učenika Kristijana Bilavčića

rad učenice Ivone Kojić

rad učenice Anamarije Bilavčić

Na ovaj su se likovni natječaj javili i učenici OŠ „Vladimir Nazor“ iz Zagreba i učenici  OŠ „Vladimir Nazor“ iz Svetog Ilije kojima ovim putem od srca zahvaljujemo, a pohvalnice i nagrade poslali smo učenicima Neri Cilar i Janu Penteku. Čestitamo!!

Izložba svih pristiglih likovnih radova bila je postavljena u vanjskoj učionici te su po završetku programa, uz mali domjenak, naši gosti mogli uživati u stvaralaštvu naših malih likovnjaka.

Izvor: Tekst: Lareta Žubrinić, ravnateljica, Foto: Željko Felbar, Marinianis TV