Miljevački učenici izletom pozdravili jesen!

Autor: Jasminka Stošić, 9. 10. 2018.

Prošle srijede, 3. listopada, vrijeme je bilo sunčano i ugodno - kao naručeno  za izlet u prirodu pa su mali Miljevčani zajedno sa svojim učiteljicama odlučili malo „protegnuti noge“ i poći u posjet OPG - u Halas u Breziku.

Ondje su nas „spremno“ dočekali gostoljubivi domaćini i proveli nas po svom obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu. Na njemu su nam omogućili upoznavanje poljoprivrednih djelatnosti kojima se bave (ratarstvo, vinogradarstvo i voćarstvo).

Vlasnik OPG- a,  gospodin Ivan Halas, pokazao nam je mehanizaciju neophodnu za obavljanje svakodnevnih ili pak sezonskih poljoprivrednih poslova, a imali smo priliku vidjeti i objekte koji im  služe kao spremišta poljoprivrednih kultura uzgojenih na ovom uistinu velikom gospodarstvu.

Prilikom razgledanja imanja zadržali smo se nakratko na  teretnoj vagi koja je pokazala da je naša ukupna težina za koji kilogram premašila tonu. Taj nas je podatak začudio i pomalo šokirao pa smo zaključili da je možda pravi trenutak da se neki od nas (Čitaj: UČITELJICE?!) pobrinu za kvalitetniju, zdraviju i malo restriktivniju prehranu.

Učenicima je nakon razgledanja imanja pružena prilika i da se poigraju i tako ugodno iskoriste preostalo vrijeme u zabavnim igrama i različitim rekreativnim aktivnostima.

Također im je ponuđena i okrjepa u vidu sokova, slatkiša i grickalica pa smo na kraju izletom svi bili i više nego zadovoljni.

Svaki učenik ponio je sa sobom kući i poklončić koji ih je, već ranije pripremljen, čekao na odlasku  s gospodarstva. Zahvaljujemo stoga našim domaćinima na posebnoj pažnji koju su nam ukazali i učinili naš izlet veselijim i slađim! Ovogodišnji  jesenski izlet, zahvaljujući gostoprimstvu naših domaćina, pamtit ćemo, ne samo po neobično toplom vremenu, već i po iznimno lijepim i zabavnim trenutcima provedenima na njihovu OPG- u!

Motivirani našim prošlotjednim  druženjem, učenici četvrtaši napisali su svoje samostalne sastavke upravo o toj temi. Kako biste i vi mali uvid u njihovo stvaralaštvo, i kako bismo i vama dočarali dio jesenskog ugođaja koji nam je donijela šetnja zavičajem, podijelit ćemo ih i s vama!

Družeći se s jeseni, poznatoj upravo po njezinoj raskoši i bogatstvu plodova koje nam svake godine iznova nesebično daruje, čini nam se kako smo i mi sami postali nekako bolji, darežljiviji i  barem malo - ZAHVALNIJI!

Tako „dobro društvo“  stoga  i vama toplo preporučujemo!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 1. i 4. r. u PŠ MIljevci
Priloženi dokumenti: