20. listopada (JABUČNI DAN) - ZA ZDRAVLJE BITAN I POSEBAN!

Autor: Jasminka Stošić, 24. 10. 2019.

S obzirom na činjenicu da je 20. listopada, Svjetski dan jabuka ove godine bio nedjeljom, sat IA  skupine Lidras, održan u srijedu, 23. listopada 2019. g. otpočeli smo pitalicom:

SLATKA SAM I SOČNA,

OKRUGLA, SJAJNA...

MIRISA I OKUSA – VOĆNA!

DOK PADAM S DRVETA, ČUJE SE KATKAD I BUKA.

KRALJICA SAM MEĐU VOĆEM.

IME MI JE :  ____  ____  ____   ____  ____  ____.

Nadamo se kako ni vama nije bilo teško odgonetnuti rješenje ove zagonetke.  JABUKA je našim miljevačkim mališnima uobičajeni i svakodnevni zalogajčić pa su se i oni vrlo brzo dosjetili rješenja.

Ovotjedni zadatak polaznika literarne skupine Lidras bio je osmisliti stihove o jabuci i „uobličiti“ ih u formu  činkvine, tj. petostiha, za što su prethodno dobili precizne i jasne upute.

Njihov skupni stvaralački pokušaj i više je nego uspio te smo stihove o jabuci odlučili postaviti na pano u našem školskom holu. I mlađi polaznici skupine – prvoškolci, uz ostale, dali su svoj likovni doprinos i uz upute učiteljice na stručnom stažiranju, Ines Puškarić izradili zanimljive 3D jabuke.

Bio je to sat / dan prepun:

• ZABAVE
  • KORISNIH INFORMACIJA
  • a naposlijetku i SLASNIH ZALOGAJA!

Uzdravlje! I u slast!

A našoj dragoj JABUCI U ČAST!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica RN u PŠ Miljevci (tekst), Ines Puškarić , učiteljica na stručnom stažiranju u PŠ Miljevci (foto)