Posjetili smo Hrvatsko - slovački dom!

Autor: Dominik Rajačić, 25. 10. 2019.

U petak su, 25. listopada,  učenici iz Miljevaca koji pohađaju nastavu slovačkog jezika posjetili miljevački Hrvatsko - slovački dom gdje im je gospođa Jasna Matota, vrijedna članica Matice slovačke Miljevci, na zanimljiv način dočarala život njihovih predaka.

Učenici su vidjeli tradicionalnu slovačku drvenu kuću i peku za kruh te čuli na koji su se način njihovi preci hranili i grijali zimi.
Jasno, svi su jedva čekali zaviriti u kuću i barem na trenutak osjetiti miris tradicionalnog života.

Nakon što su postavili mnogobrojna zanimljiva pitanja, male je istraživače gospođa Matota počastila sokom i čipsom.
Hvala joj još jednom na gostoprimstvu i znanju koje nam je prenijela!