NATJEČAJ ZA IZLOŽBU FOTOGRAFIJA NA TEMU MOJA DOMOVINA

Autor: Eva Turza Mitrović, 5. 12. 2019.

Udruga Ponos domovine poziva zainteresirane učenice i učenike na sudjelovanje u nagradnom natječaju za izložbu fotografija na temu Moja domovina. Cilj i svrha natječaja je potaknuti sudionike na fotografiranje ljepota koje nas okružuju, na školu i prijatelje, na izlete i igru. Pritom možda netko otkrije u fotografiji novi hobi, štoviše  otkrije svoj prikriveni talent te nauči pozorno promatrati i uočavati u jednostavnim i svakodnevnim situacijama ljepote svog kraja.

Uvjeti natječaja:

• Fotografije se šalju elektronskom poštom na adresu info@ponosdomovine.hr
  • U prijavi je potrebno navesti naziv fotografije te kontakt podatke autora
  • Dopušteno je prijaviti maksimalno 3 fotografije
  • Fotografije moraju biti u jpg formatu, minimalne rezolucije 300 dpi-a i najmanje 2000 piksela
  • Fotografije ne smiju biti skinute s interneta, tuđe i do sada objavljene
  • Slanjem fotografija na natječaj autor garantira da je to njegov autorski uradak, te ih ustupa na korištenje udruzi Ponos domovine u svrhu izložbe i promocije ovog natječaja i slične promotivne nekomercijalne svrhe.
  • Poslane fotografije ne vraćaju se autorima

Natječaj je otvoren do 01. ožujka 2020. godine, a o odabiru fotografija odlučit će stručni ocjenjivački sud u sastavu:

1. Branka Hlevnjak - povjesničarka umjetnosti i likovna kritičarka
  2. Slavka Pavić - fotografkinja
  3. Marko Čolić - fotograf i hrvatski branitelj

Odabrane fotografije biti će izložene na prigodnoj izložbi u Zagrebu tijekom završnog natjecanja Ponos domovine od 3. do 5. travnja, a za autore tri najuspješnije fotografije osigurane su prigodne nagrade!

Ponos domovine tim