Obavijest o pregledu djece za upisi u 1. razred osnovne škole

Autor: Ruža Živković, 30. 1. 2020.

U nastavku teksta možete pročitati kada će se održati zdravstveni pregledi učenika koji će u 2020./2021. krenuti u prvi razred.

Svake godine prije nego što se upišu u prvi razred, učenici moraju pristupiti pregledima i razgovorima kako bi se utvrdilo jesu li uistinu spremni za školu.

Prvi razgovor učenici obavljaju s pedagoginjom, a razgovor se sastoji od postavljanja učenicima vrlo jednostavnih pitanja (kako se zoveš, koliko imaš godina, itd.). Osim razgovora, učenici pogađaju što je nacrtano na slikama, slažu jednostavne puzzle, pogađaju brojeve i crtaju. Cilj ovoga razgovora je utvrditi zrelost djeteta i spremnost za osnovnu školu.

Razgovori s učenicima bit će obavljeni od 3.2. do 7.2.2020. u uredu pedagoginje prema rasporedu koji možete vidjeti u nastavku.

TERMINI PREGLEDA DJECE KOD PEDAGOGINJE

Datum:             3.2.2020. ponedjeljak

8 sati 30 min       NOA TURKALJ

11 sati                 ANTONIO KARL

12 sati                 IVAN ŽIGA

Datum:             4.2.2020. utorak

11 sati                     ANA BRZICA

11 sati i 30 minuta  RAFAEL BRZICA

12 sati                    MARIJA BRZICA

13 sati                        TIA BUŽONJA

Datum:             6.2.2020. četvrtak

11 sati                    MIRIAM BRZICA

14 sati i 30 minuta   MIA DORČAK

Datum:             7.2.2020. petak

8 sati 30 minuta      NIKOL ZNIKA

10 sati                    JURAJ BANOVIĆ

Zdravstveni će se pregledi doktorice obavljati u Slatini kod dr. med. Dubravke Brkljačić (Školska medicina).

Termini pregleda za OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica i PŠ Miljevci su određeni za dane  18., 19. i 20. veljače 2020. Svaki će roditelj dobiti zasebnu obavijest s točno određenim vremenom pregleda i s popisom dokumentacije koja se mora donijeti na pregled.

Ako roditelji budu imali kakvih pitanja ili nejasnoća, mogu se obratiti pedagoginji škole.

Ruža Živković, pedagoginja

Priloženi dokumenti: