Edukacija učitelja :"e-Škole: putevima digitalnih kompetencija"

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 2. 2020.

Učitelji, stručni suradnici i ravnateljica škole  sudjelovali su 21. veljače 2020. na trosatnoj edukaciji iz područja digitalnih kompetencija. Edukaciju za učitelje provodi CARnet, a predavač je bio profesor Domagoj Lisjak.

Cilj edukacije bio je informirati odgojno-obrazovne djelatnike o programu obrazovanja koji će se provoditi u sklopu nastavka projekta e-Škole i koji će im omogućiti razvoj digitalnih kompetencija potrebnih za provedbu suvremene nastave i obrazovanje budućih digitalno kompetentnih učenika.

U CARNet-ov pilot- projekt „e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola" naša je skola ušla već 2015., a daljnjim aktivnim sudjelovanjem školi će se osigurati podrška infrastrukturi, nabava nove oprema i e-usluge. Važan dio ovog projekta je obrazovanje odgojno-obrazovnih djelatnika za razvoj digitalnih kompetencija.

Učitelji će moći sudjelovati u radionicama, webinarima i e-tečajevima, ali i samostalno učiti uz digitalne sadržaje.