ZELENO SRCE KUCA ZA NAS - 5. likovno-literarni natječaj

Autor: Eva Turza Mitrović, 27. 2. 2020.

Cilj ovog natječaja usmjeren je na zaštićena područja naše domovine (nacionalni parkovi  i parkovi prirode) te na raznolikost biljnog i životinjskog svijeta u zaštićenim područjima. Učenici će likovnim i pisanim izričajem dočarati tajanstveni život prirode u najskrovitijim dijelovima zaštićenih područja. Svoja će  znanja i iskustva  kreativno  i maštovito  prikazati odabranim detaljem zaštićene prirode.

Natječaj je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24. svibnja.  Ovaj je datum odabran kao sjećanje na postanak prvih europskih nacionalnih parkova u Švedskoj. Ideja za obilježavanje tog dana  potekla je od Federacije EUROPARC s ciljem razvijanja svijesti  o zaštićenim područjima i parkovima. Više o natječaju pročitajte u privitku.

Priloženi dokumenti:
Zeleno_srce_kuca_za_nas.docx (21.71 KB)