2. travnja - Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Eva Turza Mitrović, 31. 3. 2020.

Međunarodni dan dječje knjige obilježavamo 2. travnja s ciljem isticanja važnosti dječje knjige i probližavanja knjige djeci i mladima. O tome vodi brigu organizacija IBBY, Međunarodni odbor za knjige za mlade. Hrvatska ima svoj ogranak u toj organizaciji od 1993.

2. travnja datum je rođenja danskog književnika Hansa Christiana Andersena (1805.-1875.), zaista najvećeg književnika za djecu svih vremena.

Autor je mnogih književnih djela za djecu, kao što su Mala sirena, Ružno pače, Carevo novo ruho…

IBBY svake godine dodjeljuje Andersenovu nagradu najistaknutijim autorima dječjih knjiga i slikovnica. Slovenija je ove godine sponzor manifestacije Međunarodnog dana dječje knjige uz moto „Glad za riječima“.

Uz ovaj značajan datum imate prigodu zabaviti se, ponoviti svoje znanje o dječjim knjigama i ponešto naučiti.

Na poveznicama možete pronaći dvije igre: labirint i memory.

Uživajte, zabavite se i ostanite doma!