Uskrs u vrijeme korone

Autor: Đora Đorđević, 14. 4. 2020.

U ozračju panike i straha, živimo svoju vjeru i navještamo Isusovo uskrsnuće:

USKRSNU ISUS DOISTA !

Najvažniji kršćanski blagdan Uskrs ove godine bio je posve drukčiji no prijašnjih godina.

Zbog pandemije korone, oku tako mala i nevidljiva stvarnost, život nam se je potpuno promijenio. Škola je postala nestvarna jer je na daljinu.

Slavlje Uskrsa po prvi puta u povijesti Crkve odvija se putem tehnologije. Misa se mogla pratiti putem HRT-a ili interneta.

Učenici naše škole su nam na uskrsni ponedjeljak poslali foto/video isječak jednog trenutka za vrijeme uskrsnih/proljetnih praznike u izolaciji. Prilika je to bila za nas da u ozračju panike i straha, susret s možebitnom zarazom i smrću mi navještamo Isusovu Radosnu vijest- smrt nije kraj jer dolazi nam Uskrs!

Unatoč izolaciji našim učenicima nije nedostajalo uskrsnog raspoloženja, a u to se možete sami uvjeriti ako pogledate video.

Kako je proslavljen Uskrs širom svijeta, možete vidjeti na ovoj poveznici: